Haberler

ilikpesindeyim
BİNLERCE ''YOL ARKADAŞI'' KÖPRÜDEYDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ tarafından, "15 Temmuz şehitleri için koşuyoruz" sloganıyla düzenlenen Vodafone 38. İstanbul maratonunda, Türkiye Omurilik Felçlileri YOL ARKADAŞIM OLUR MUSUN? sloganı ile Derneği akülü tekerlekli sandalye için koştu.

22 engelli ve 450 TOFD koşucusunun katıldığı yarışta ''itici grup'' denilen adımadım  üyeleri engellileri iterek renkli görüntülere sahne oldu. Engellilerin hiç olmadığı kadar hızlı hareket ettiği koşuya, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği adına bir çok ünlü isimde katıldı.

Belediye Başkanları yanı sıra Ebru Şallı ve  Ayşe Tolga gibi isimlerde Türkiye Omurilik Felçlileri derneği bağış kampanyasına destek sağladılar.

Türkiye'nin önemli yardımseverlik koşularından biri olan adımadım İstanbul Maratonu  ve Türkiye Omurilik felçlileri Derneği sayesinde  geçtiğimiz yıllarda 1547 akülü tekerlekli sandalye ,ihtiyaç sahiplerine ulaştırılarak, 1547 engellinin özgürce sokağa çıkmasını sağladı.

YOL ARKADAŞIM OLURMUSUN kampanyası kapsamında geçtiğimiz yıllarda yapılan koşu sayesinde akülü tekerlekli sandalyesine kavuşan 9 yaşında ki kaan, doğuştan kelebek hastalığıyla doğdu. Kaan bu sefer kendi gibi omurilik felçlisi kardeşleri için koşarak, onlarında akülü sandalyesine kavuşması için ter döktü. O, sandalyesi sayesinde okuluna devam ederek, büyüyünce çocuk doktoru olmak istiyor. kendi gibi hastaların anneleri üzülmesin diye....

Bu kampanyada bizimde tuzumuz olsun diyorsanız. Adımadım oluşumu kampanyası kapsamında Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğine bağışlarınızı  27 Kasım'a kadar yapmaya devam edebilirsiniz.

« geri

Sponsorlarımız / Destekçilerimiz