Haberler

OCUK_HAKKLARI
SÖZ KÜÇÜKLERİN DİNLEMEK BÜYÜKLERİN

Bakırköy Belediyesi öncülüğünde Türkiye’de ilk kez kurulan Bakırköy Çocuk Masası tarafından düzenlenen “Hak, Hukuk, Demokrasi ve Çocuk” konulu panel Yunus Emre Kültür Merkezi’nde, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Ramazan Baş'ın da katılımı ve öğrencilerin büyük ilgisiyle gerçekleşti.

Bu projeyi Öğretmenlik görevinin  jübilesi şeklinde tanımlayan  Prof. Dr. Ebrize Çeltikci  ''BU MASADA SÖZ KÜÇÜKLERİN, DİNLEMEK BÜYÜKLERİN Sloganıyla yola çıkarak, her türlü şiddet, istismar ve hak ihlallerine karşı çocuklarımızı yerel ve yakından izleyerek, haklarından tam olarak faydalanmalarını sağlamak ve onları güçlendirmek amacındayız şeklinde konuştu.

İ.Ü. Hukuk Fak. Öğr. Üyesi Prof. Dr. Bahadır Erdem’in oturum başkanlığında; İstanbul Barosu Başkanı Av. Mehmet Durakoğlu, İstanbul Barosu Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Av. Aşkın Yaşar Topuzoğlu, Galatasaray Üni. Hukuk Fak. Dekanı Prof. Dr. Necmi Yüzbaşıoğlu, Okan Üni. Rektörü Prof. Dr. Şule Kut, Çalışma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ali Kemal Sayın ve çocuk temsilcileri görüşlerini bildirdiler.

”BİLİMİ,TEKNOLOJİYİ, AKILCILIĞI ESAS ALAN ÇOCUKLAR YETİŞTİRMELİYİZ”

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu konuşmasını 'Bakırköy Belediyesi olarak yapılan bu çalışmalara ev sahipliği yapmak ve Çocuk İzleme Masası’nın Türkiye’de ilk kez Bakırköy’de kurulması nedeniyle oldukça mutluyum. Geçen yıl başlattığımız Çocuk İzleme Masası’nda bizlere paydaşlık eden tüm kamu ve kurumları ile sivil toplum örgütlerine çok teşekkür ediyorum''. cümleleriyle noktaladı.

« geri

Sponsorlarımız / Destekçilerimiz