05 Per

CEYHUN YILMAZ, ENGELLİLER HAFTASI İÇİN İMZALADI

Ceyhun Yılmaz, ‘Yalnızsam Düzelt’ isimli son kitabının imza gününü Engelliler Haftası kapsamında, sanatçı dostları Burcu Esmersoy ve Derya Şensoy’un da katılımıyla yaptı.

Değerli destekçimiz ve sanatçı dostumuz Ceyhun Yılmaz, telif haklarını derneğimize bağışladığı Parantez Yayınları’ndan çıkan ve sosyal medyada da çok konuşulan son kitabı ‘Yalnızsam Düzelt’in imza gününü Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Genel Merkezi’nde sevenleriyle yaptı. İki yardım meleği Burcu Esmersoy ve Derya Şensoy etkinlikte derneğin her daim destekçisi olacaklarını söyleyerek, TOFD Sanat Atölyesi’nin sahnelediği ‘Rüya ve Maskeler’ isimli dans gösterisinde oyuncu olarak görev alabileceklerinin sözünü verdiler. Parantez Yayınevi Editörü Metin Celal’inde katıldığı ziyarette Ceyhun Yılmaz’ın şu açıklamaları dikkat çekti:

‘’İnsanlar size doğru bir köprü olarak görüyor bizi, biz de o köprü olma görevimizi yerine getiriyoruz. Burayı her ziyaret ettiğimde gülen yüzler görüyorum. Güneşli günler oluyor o günler. Yağmur yağsa dahi, güneş açıyor. Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne bu kitabın telif haklarını bırakmadan önce şiir kitabı yazmaya başlamıştım. Sonra o şiir kitabı bir tweet yolculuğu, bir tweet kronolojisine dönüşsün istedik ve yolumuza başka bir şey çıktı. Yazarlar bilirler; hayat bazen yöneltir ve yönlendirir sizin üretiminizi. Bir baktık ki bu bir edebi eser haline geldi ve ortaya bu tweet şiir kitabı ortaya çıktı.’’

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği hakkında da açıklamalarda bulunan sanatçı sevenlerine, TOFD Basın Protokol Asistanı ve ‘Her Şeye Rağmen Yaşam’ isimli kitap yazarı Serkan Uman’dan örnekler vererek ; ‘’Bir akülü tekerlekli sandalye niçin önemli aslında? Serkan’ın babası PTT’de çalışıyor. Serkan bir bebek, yani bir bebeğin yalnız kalmayacağı kadar yalnız kalamaz. Bir yerden bir yere gidemez. O gidemeyince de Serkan’ın babası işine gidemiyor. Çalışıyor çünkü Serkan’ı bırakamaz ki. Ama akülü tekerlekli sandalye geldikten sonra Serkan’ın babası rahat artık. Serkan istediği yere, istediği zaman çıkıp gidebilir. Bir akülü tekerlekli sandalyenin cebimizden çıkacak tutarı 2400 TL.’dir. 2400 TL.’yi ne kadar çok toplarsak o kadar engelli vatandaşımız nokta koyacak yalnızlığına. Biz ışıkların çevrildiği insanlarda, elbette o ışıklara bu sorunları taşıyacağız.’’ dedi.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Genel Başkanı Sayın Ramazan Baş, TOFD Ailesi adına teşekkürlerini sunarak başladığı konuşmasında ; ‘’Engelsiz bir yaşam herkesin hakkıdır. Engelsiz bir yaşamda eğitim alabilirseniz, sağlığınız için kamu kuruluşlarına daha kolay ulaşabilirseniz sosyal yaşamın içinde olabilirsiniz. Bunun için bir çağrı da belediye başkanlarımıza yaparak, gerekli çalışmaları bir an önce yapmalarını ve engelsiz bir yaşama destek vermelerini istiyoruz. Bir yerel yönetimin çağdaşlığı engelliye gösterdiği kıymetle eşdeğerdir.’’sözlerine yer vererek engelli vatandaşlarımızın yaşadığı sıkıntıları paylaştı. TOFD Atölyesi çalışanlarının ürettiği hediyelerin ve plaketlerin takdim edildiği etkinlikte hayranlarıyla bol bol fotoğraf çektirerek, imzalı kitaplarından dağıtan Ceyhun Yılmaz, Burcu Esmersoy ve Derya Şensoy ile derneğimizde kahkahalarla dolu eğlenceli dakikalar yaşadı.

Biz de TOFD Ailesi olarak; desteklerinden ötürü bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan sanatçı dostumuz Ceyhun Yılmaz’a, Burcu Esmersoy’a, Derya Şensoy’a ve Parantez Yayınları’na teşekkür eder, engelsiz bir yaşam dileriz…