01 Per

Değerli Hocamız Prof. Dr. Mehmet Salih Çelikkale Ziyareti

Değerli Hocamız Prof. Dr. Mehmet Salih Çelikkale Ziyareti

 

Değerli yazarlarımız çeşitli konularda yazdıkları eserlerin haklarını veya elde edilen geliri derneğimize bağışlamaktadırlar;

Prof. Dr. Mehmet Salih ÇELİKKALE TOFD’ ye yapmış olduğu ziyaret büyük ilgi ile karşılandı. Bu ziyaret üzerine Sn. ÇELİKKALE  “Bir Fıkra Bir Kahkaha” isimli yazmış olduğu kitabın 200 adedini TOFD’ ye bağışta bulundu, bunun yanı sıra kitabın satışından elde edilecek gelirin Yazar Hakkı olarak belirlenen kısmı Yazar (ÇELİKKALE) tarafından 5 yıl boyunca TOFD’ ye bağışlayacağını açıkladı.

 

Prof. Dr. Mehmet Salih ÇELİKKALE Kimdir:?

1941 yılında Akçaabat’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini burada lise öğrenimini Trabzon lisesinde, yüksek öğrenimini Ankara Ünv. Ziraat Fakültesi’nde tamamladı.

1982 yılında Prof. Olan Çelikkale 1984 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi “Sürmene Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Yüksek Okulu Kurucu Müdürlüğü”ne atandı. 2000 yılında İst.Ünv Su Ürünleri Fakültesi Dekanlığına atandı. 2007’de İst. Aydın Ünv. Rektörlüğüne Atandı. Bu görevi 4,5 yıl süreyle Kasım 2011’e kadar sürdürdü.

Üniversitelerdeki 47 yıllık akademik hayatında uzun yıllar yaptığı bölüm başkanlığı, anabilim dalı başkanlığı gibi akademik görevler dışında 27 yıl süreyle üniversitelerde mevcut olan bütün kademelerdeki idarecilik görevlerini yürütmüştür.

 

Değerli hocamıza çok kıymetli eserine bize bağışlamasından dolayı kendilerine yürekten teşekkür eder bundan sonraki yazacağı eserler için de başarılar dileriz.

Değerli Hocamızın “Bir Fıkra Bir Kahkaha” isimli kitabını bütün yayınevlerinden temin edebilirsiniz