03 Per

Değerli TOFD Üyeleri Koç Üniversitesi Anadolu Bursiyerleri Programı Kapsamında Burs Vermeye Devam Ediyor…|

Koç Üniversitesi bağışçıların katkılarıyla 2011 yılında başlattığı ve sürdürmekte olduğu, topluma önemli bir kazanım sağladığına inandığımız Anadolu Bursiyerleri Programı ile ülke genelinde başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere erişebilmeyi ve onları üniversite çatısı altında kucaklayabilmeyi amaçlıyor.   Bağışçıların desteği ile ilk senesinde 14 öğrenciye destek vererek başlattılan program ikinci yılında 44; üçüncü yılında 60 yeni öğrenciye burs desteği sağlayarak gelişti. Bugün 50’yi aşkın seçkin bağışçımızın desteği ile ülkemizin dört bir köşesinden 118 başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrenciye Koç Üniversitesi’nde eğitim görme fırsatı yaratıldı.

118 Anadolu Bursiyeri arasında iki görme engelli, bir bedensel engelli ve bir işitme engelli öğrenci Koç Üniversitesi’nde eğitim görmeye devam ediyor. Üniversite bu program kapsamında desteklediği engelli öğrencilerin sayısını artırmak istiyor.  Bu anlamda başvuru süresi 6 Haziran 2014 tarihine kadar uzatılmış durumda. Bu tarihten sonra yapılacak başvurular imkanlar dahilinde değerlendirmeye alınacaktır. Detaylı tüm bilgiler için tıklayınız :

http://anadolubursiyerleri.ku.edu.tr

Adaylık Şartları

·         T.C. vatandaşı olmak;

·         Eğitim ücretini ödemekte kısıtlı imkanlara sahip olmak;

·         Başvuru sırasında lise son sınıf öğrencisi olmak;

·         Orta öğretim diploma notunun en az 4.0/5.0 olması;

·         İlgili LYS puan türünde ilk 10000 içinde yer almak;

·         Tıp Fakültesi adayları için ilgili LYS puan türünde ilk 3000 içinde yer almak;

·         İnsanlık birikiminin ışığı altında ülkemize ve dünyaya katkı sağlama amacı bulunan sorumluluk bilincine sahip bir birey olmak.

 

Adaylık şartlarına uygun olan öğrencilerimizin TOFD Genel Merkezi’ne ait 0212 611 16 61 no’lu telefondan Sosyal İşler Departmanı ile iletişime geçmeleri rica olunur.