05 Çar

Dünya Koşamayanlar İçin Koştu

Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara kaynak sağlamak ve bu konuda bilinç yaratmak üzere tüm dünyada aynı anda başlayan Wings For Life World Run koşusu, aralarında Alanya’nın da olduğu 34 farklı noktada onbinlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. Dünyanın dört bir yanındaki canlı yayınlarla milyonlarca kişinin de tanık olduğu etkinliğin global birincileri Avusturya ve Norveç’ten çıktı.

Benzersiz formatıyla tüm dünyanın dikkatini üzerine çeken küresel yarışta Türkiye ise kadınlarda 3., erkeklerde 15. çıkardı. Dünya çapında büyük ilgi gören etkinliğin Alanya’da gerçekleşen Türkiye ayağına ünlü oyuncular Burcu Kara ve Hande Subaşı, Dünya Supersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, milli sporcu Ahmet Arslan’ın yanı sıra pek çok profesyonel ve amatör sporcu da destek verdi. Ayrıca yarışa tanınmış simaların yanı sıra, maraton koşucuları, triatletler, ultra maraton koşucuları ve her yaştan sporsever büyük ilgi gösterdi. Alanya’daki yarışta 42 farklı milliyetten 2313 kişi kayıt oldu.

Diğer tüm koşu etkinliklerinden farklı olarak sabit bir bitiş çizgisi bulunmayan Wings For Life World Run’da koşu başladıktan yarım saat sonra yola çıkan Yakalama Aracı’nın geçtiği her koşucu yarış dışı kaldı.

 

Alanya Belediye Başkanı Sayın Adem Murat Yücel, etkinliğe katılan Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Genel Başkan Yardımcısı Semra Çetinkaya ile yaptığı görüşmede, ‘’belediyelerin evrensel standartlara uygun olmayan projelere ruhsat vermemesi gerektiğini, başkanlığı süresince engele ruhsat verilmeyeceği konusunda duyarlı davranacağını ve konunun takipçisi olacağını’’ söyledi.