12 Pzt

Eğlenerek Bağış Yaptılar

Bahçeşehir Halkalı Koleji öğrencileri KIŞ FESTİVALİ kapsamında müthiş bir organizasyonla elde edilen geliri,Kamu yararına çalışan dernek statüsünde olan  Türkiye omurilik Felçlileri Derneğine bağışladılar.

TOFD Başkan Yardımcısı Semra Çetinkaya'nın öğrencilere vermiş olduğu seminerle başlayan festival renkli görüntüle sahne oldu. Öğrencilerin evlerinden yaparak getirmiş olduğu ev yapımı yiyecekler, Yüz boyamalar, gelen misafirlere sunulan kendine has müzikler, örgencilerin bilimsel çalışma stantları ile  davetliler ve veliler farklı bir hafta sonu yaşama fırsatı buldu.

Bahçeşehir  Koleji orta öğrenim öğrencilerinin hazırlamış olduğu kış festivalinde çocuklar ve davetliler hem eğlendi,  hem de öğrendi.  Emniyet kemerini takmadığı için trafik kazası sonucu felç olan Semra Çetinkaya çocuklara ve ailelere emniyet kemerinin hayati  önemini anlatarak ailelerini nasıl uyarması gerektiğini anlattı.

Ayrıca Çocuklar kapak toplayarak engelli kardeşlerine nasıl tekerlekli sandalye alabileceklerini ve tüm detaylarını yapılan festival aracılığıyla öğrendi.