08 Sal

ENGELE RUHSAT VERME!!!

Fiziksel Engellerin oluşmasındaki en önemli nedenlerden biri de, Belediyelerin evrensel standartlara uygun olmayan projelere ruhsat vermelerinden kaynaklanmaktadır.
11 MAYIS PAZAR günü Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği olarak sivil toplum kuruluşları ile birlikte TÜM BELEDİYELERE çağrıda bulunuyor,  “ENGELSİZ BİR YAŞAM İÇİN ENGELE RUHSAT VERME!!!”  diyoruz.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle; engelli sorunlarına dikkat çekmek, engelli konularında toplumsal bilinç oluşturmak, tüm Türkiye’deki Belediyelerin, kanunda belirtildiği gibi engelli standartlarına uygun olmayan mimari projelere ruhsat verilmemesi konusuna dikkat çekmek ve bu konuda bir basın açıklaması yapmak amacıyla, 11 MAYIS 2014 Pazar günü; 35 Harley Davidson motosiklet kullanıcısı, sanatçı dostlarımız, engelli ve engelli yakınlarının katılımıyla saat 11.00’da Bakırköy Botanik Parkta buluşacağız.

Aynı gün Anneler Günü’nün kutlanacağı etkinliğimizde; Bakırköy Belediye Başkanı Sayın Opr. Dr. Bülent Kerimoğlu , Bakırköy’de artık engelli standartlarına uygun olmayan projelerine ruhsat verilmeyeceğine dair konuşmasını yapmak üzere etkinliğimize katılacaklardır. Ayrıca etkinlikte TOFD Sanat Atölyesi’nin Rüya ve Maskeler Dans Grubu  ve İstanbul Harley Davidson Sahipleri Derneği ile birlikte konu ile ilgili animasyon gösterilerini sunacaklardır.

 

Bu anlamlı etkinlikte,   “ENGELSİZ BİR YAŞAM İÇİN ENGELE RUHSAT VERME!!!” demek üzere siz değerli destekçilerimizi de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

 

GÜNDEM:

Tarih : 11/05/2014 PAZAR

11.00  BAKIRKÖY BOTANİK PARK E-5 GİRİŞİ KAPISI BULUŞMA SAATİ

11:30 - 12:00 --- BAKIRKÖY BOTANİK PARKA VARIŞ VE BASIN AÇIKLAMASI

Karşılama - Rüya ve Maskeler Dans Gösterisi ve Harley Davidson Özel Gösteri
Açılış Konuşması TOFD Genel Başkanı Ramazan Baş
Anneler Günü Sebebi İle ‘Engele Ruhsat Verme!’ Çağrısı İçin Engelli Annelerinin Konuşması
İstanbul Harley Davidson Sahipleri Derneği Şube Başkanı Şadi Aydın’ın Konuşması
 “Engele Ruhsat Vermeyeceğiz!” Açıklaması Yapmak Üzere Bakırköy Belediye Başkanı Op. Dr. Bülent Kerimoğlu’nun Konuşması