05 Per

Engele Ruhsat Verme Botanik Park

Saygıdeğer Dostlarımıza;

11 Mayıs 2014 tarihinde Bakırköy Botanik Park’ta gerçekleştirilen “Engele Ruhsat Verme!” etkinliği umuyoruz ki verdiğiniz önemli destek ile erişilebilirlik konusunda yaşanan sorunlar en kısa sürede çözüme kavuşturacak. Yanımızda olduğunuz ve sesimize kuvvetli bir nefes kattığınız için çok teşekkür ediyoruz…

O gün yaşananlara ilişkin gözlemlediğimiz mutlu anları sizlerle paylaşmak istiyoruz… Çünkü biliyoruz ki teşekkürün en iyi ifadesi yaşanan mutlulukların paylaşılması…

TOFD Genel Başkan Yardımcısı Semra Çetinkaya (Omurilik Felçlisi), motora ilk defa bindiğini belirtti. Önceleri kendisi, böyle bir deneyimi yaşamak için çok kararsızmış. Ancak motora bindiğinde kendisini kırlangıç gibi hissettiğini, motor üzerinde çok keyifli anlar yaşadığını ve uçuyormuş gibi hissettiğini söylemiştir.

Harley Davidson’lı dostlarımızla hava şartlarının olumsuz gitmesi üzerine programı nasıl gerçekleştireceğimizi görüşürken “Yağsa da yağmur; çaksa da Şimşek! Her zaman engelli dostlarımızın yanındayız. Yağmur, çamur bizi etkilemez.’’ diyerek bizi daha da yüreklendirmişlerdir. Çıkılan yolda, inanç ve kararlılıkla etkinliğin yapıldığı sakin havanın ardından sağanak yağmurun yağdığını gördüğümüzde başarının bereketini kutluyor gibi hissettik. Bakırköy Botanik Park’a giderken yapılan konvoyda, adeta birer ateş böceği gibi karanlıkları aydınlatan ışıklar saçıyorlardı… Her birine, umut ve ışık saçan o güzel yürekleri için ayrı ayrı teşekkür ediyoruz…

O günün bir diğer hediyesi de şefkatli kollarıyla bizleri her zaman kucaklayan çok değerli annelerimizdi. Böylesi güzel bir topluluğun arkalarında ve onlara destek olduklarını bilen anneler, hayata ve çocuklarına daha güvenle ve sıkı sıkı sarılabildiklerini ve bu kuvveti onlara veren yanlarında olan herkese teşekkür ettiklerini belirttiler. Bizde bu yazımızı tekrar bir vesile sayıp, o kutsal yüreklerin anneler gününü kutluyor ellerinden öpüyoruz.

Etkinlik programımızın en önemli mesajı; “Engele Ruhsat Verme!’’ idi. Hal böyle olunca, Bakırköy Belediye Başkanımız Op. Dr. Sayın Bülent Kerimoğlu’nun yapmış olduğu açıklama ve vermiş olduğu “Engele Ruhsat Vermeyeceğiz!” sözü; tüm engelli arkadaşlarımızın, o gün yanımızda olan CHP Bakırköy İlçe Başkanlığı’nın, annelerimizin ve destek vermeye gelen tüm sivil toplum kuruluşu dostlarımızın en değerli hediyesi oldu. Belediye Başkanımıza, yaşamsal alanlarda eşitliğe verdiği önem ve etkinliğimize sağladığı destekleri için sonsuz saygılarımızı ve teşekkürlerimizi sunuyoruz. Hizmet için her zaman yanınızda ve destekçiniz olacağımızı bilmenizi isteriz.

Etkinliğin başından sonuna kadar yanımızda olup bizi destekleyen, etkinlik süresince de bizleri yalnız bırakmayan, Bakırköy Kaymakamımız Sayın Adem Öztürk’e şükranlarımızı sunuyoruz.

“Engele Ruhsat Verme” çağrımızı yaparken, bizlerin meclisteki temsilcisi olan İstanbul Milletvekilimiz Sayın Ferit Mevlüt Aslanoğlu’nunda yanımızda olması, bu konunun bürokratik sürecinde de desteklendiğinin en önemli göstergesidir. Sayın Milletvekilim bu önemli mücadelede bizi yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyoruz.

Ve Tüm Belediyelerimize;

Değerli dostlarımız ile birlikte tekrar sesleniyoruz. Engelli standartlarına uygun olmayan mimari yapılara ruhsat vermeyelim… Kanunu uygulayarak Engelleri Ortadan Kaldıralım… İnanın bunu yapmak en az istemek kadar kolay!

Saygı ve Sevgilerimizle…

Ramazan Baş

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Genel Başkanı