05 Cum

Rüya ve Maskeler İzleyenleri Büyüledi...

İşitme, görme ve ortopedik engelli ve engelsiz dansçılardan oluşan Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Sanat Atölyesi dans ekibinin sahnelediği Rüya ve Maskeler isimli dans gösterisini, ünlü oyuncu Burçin Terzioğlu başarıyla sundu. Trump  Towers Gösteri Merkezi’nde ilginin yoğun olduğu programa; İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun eşi Gül Mutlu, Şişli Kaymakamı Salih Işık, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Şişli İlçe Emniyet Müdürü Muhammet Fatih Sarıyıldız, Şişli Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür, İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdür Yardımcısı Bekir Koçyiğit ve Şişli’den kalabalık bir öğrenci grubu katıldı.

BAŞ: ‘HERKESE TEŞEKKÜRLER’

Gösterinin ev sahipliğini yapan Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Ramazan Baş, herkese katılımlarından dolayı teşekkür ettikten sonra plaket vermek üzere İlçe Emniyet Müdürü, Belediye Başkanı, Kaymakamı, Gül Mutlu Hanımefendi’yi ve etkinliği düzenleyen Şişli Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Büro Amirliği’ndeki polis memurlarını sahneye davet etti.

SARIYILDIZ: ‘DESTEK VERMEKTEN MUTLUYUZ’

Günün anlam ve önemini belirterek konuşmaya başlayan Şişli İlçe Emniyet Müdürü Muhammet Fatih Sarıyıldız, İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak hazırlanan bu projeye her türlü destek vermekten mutluluk duyduklarını belirtti.

İNÖNÜ: ‘ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ’

Türkiye’deki bütün belediyelerden engelliler kanununa düzenlemeler getirilmesini isteyen Ramazan Baş, mikrofonu Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’ye uzattı. Bu konuda ellerinden geleni yapacaklarını belirten Hayri İnönü, aynı zamanda gösteriden de büyük keyif aldığını belirterek teşekkürlerini iletti.

IŞIK: ‘YETERİNCE DERSİMİZİ ALDIK’

Hayri İnönü’den sonra konuşmaya başlayan Şişli Kaymakamı Salih Işık, ‘bu konuda duyarlılık oluşturmak, empati yeteneğini geliştirmek üzerine yapılan bu çalışmada yeterince dersimizi aldık’ diyerek bütün herkese teşekkürlerini iletti. Devlet olarak görevlerinin farkında olduklarını belirten Işık, belediyelere ve sivil toplum örgütlerine de çok görev düştüğünü ifade etti.

MUTLU: ‘HAYATIMIN EN GÜZEL GÜNLERİNDEN BİRİYDİ’

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun eşi Gül Mutlu, İstanbul’daki 4 yıllık hayatlarının en güzel vakitlerinden birini bu organizasyonda geçirdiğini ifade etti. Burçin Terzioğlu’na ve sergilenen dans gösterisine duyduğu hayranlıklarını da sözlerine ekleyerek konuşmasını bitirdi.