01 Sal

TOFD’nden Basın Mensuplarına Teşekkür Gecesi

Kurulduğu günden bu yana engellilerin sosyal yaşama tam ve etkin katılımı amacıyla çok sayıda projeyi başlatan ve sürdüren Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD), en büyük destekçileri olan basın mensupları için özel bir gece düzenledi. 12 Ocak 2017 Perşembe akşamı Baltalimanı Portaxe’da düzenlenen gecede başarılı çalışmalarından ve desteklerinden dolayı ünlü isimlere ve basın mensuplarına teşekkür plaketleri taktim edildi. Zahide Yetiş, ,Burcu Kara, Ebru Şallı ve Metin Şentürk gibi ünlü isimlere de teşekkür plaketlerinin verildiği gecede duayen gazetecilerde yer aldı.

20 yıldır faaliyet gösteren TOFD, öncelikle omurilik felçlileri olmak üzere tüm ortopedik engellilerin tıbbi, mesleki, ekonomik ve sosyal sorunlarının çözümlerine yönelik ulusal ve uluslararası alanlarda çalışmalar gerçekleştiriyor. Yaptığı çalışmaların kitlelere ulaşmasına destek olan ünlü isimler ve basın mensupları TOFD teşekkür gecesinde bir araya geldi. Ceyhun Yılmaz’ın sunumu ve Doğan Cüceloğlu söyleşisiyle gerçekleşen gecede, Ebru Şallı’nın dans gösterisi keyifli anlar yaşattı.

2016 yılı içerisinde Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile ilgili 683 gazete haberi, 116  TV. haberi, 2049 web haberi ve 113 Radyo haberi ile toplamda 2917 adet haber basına yansımıştır

TOFD Genel Başkanı Ramazan Baş “ Yıllardır bizi desteklediniz, projelerimizden halkı haberdar ettiniz, böylelikle birçok insan özgürce hareket edebildi. sağlık sorunlarına çözüm bulunarak ülkemizde ki en büyük engeli teşkil eden erişebilirlik  konusunda yasaların bir çok yerde uygulanması sağlandı. insanlar yeniden istihdam edilip meslek sahibi oldu. Sanat spor gibi kültürel etkinliklere katıldılar. Bütün bunların en önemli nedenlerinin içinde siz vardınız, medyada elimiz ayağımız siz oldunuz paylaştığınız için ''TEŞEKKÜR EDERİZ ''.