12 Cmt

TÜRKİYE'DE İLK DEFA ''ENGELLİLER BİSSE İLE PODYUMDA'' ENGELLİ OLMAK ŞIK OLMAYA ENGEL DEĞİL!

TOFD Başkanı Ramazan Baş, “Toplumumuzda engelli konusundaki 'yardıma muhtaç, acınacak insan ' algısını kırmamız gerekiyor” derken, BİSSE Yönetim Kurulu Başkan Vekili Asiye Kefeli, “Engelli giyimi konusunda biz ilk adımı atıyoruz, diğer tüm markaların da bu projeye destek olmasını bekliyoruz” çağrısında bulundu.

HEM ALIŞVERİŞ HEM BAĞIŞ

BİSSE'den alışveriş yapan Bisse müşterileri aynı zamanda Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği'ne de bağışta bulunmuş olacak.

Müşteriler almış oldukları ürünlerin içerisinde''satın almış olduğunuz bu seçili ürünün gelirinin bir kısmını TOFD'ye bağışladık. Engelsiz yarınlar dileğiyle. BİSSE..." ibaresiyle karşılaşacak. BİSSE yapmış olduğu bu sosyal sorumluluk projesiyle müşterilerine sosyal sorumluluk bilincini aşılayarak farkındalık yaratmayı hedefliyor.

Alınan her ürün TOFD’nin tüm projelerinin sürdürülebilmesine büyük destek sağlayacak.

ENGELLİLER PODYUMDA

Ali Kendirci, Ali Ekber Ağkoyun, Yavuz Dikbıyık, Ufuk Çuğlan, Bahattin Hekimoğlu ve Abdurrahman Maden kendileri için özel dikilmiş BİSSE  kıyafetleri ile  podyuma çıktılar.

Daha önce podyum deneyimleri olmayan engelliler, tekerlekli sandalye ve koltuk değnekleriyle ilk defa farklı bir tecrübe yaşadılar.

Engelli giyimi konusunda ciddi sorunlar yaşadıklarına dikkat çeken TOFD Başkanı Ramazan Baş, ilk kez bu alanda bir adım atıldığını vurguladı.

“Engelleri aşabilmemiz noktasında yaşadığımız sıkıntılardan biri de uygun kıyafetleri bulamamaktı. Bu alanda ilk kez BİSSE’nin desteği ile bir adım atmış olduk. Ben şık giyinmeyi seven bir insanım, küçük ya da büyük bütçeye sahip olan herkesin şık giyinmesi gerektiğine inanıyorum. Özelikle toplumumuzda engelli konusundaki 'yardıma muhtaç, acınacak insan ' algısını, engellilerin şık giyimlerinin kıracağını düşünüyorum. Bu nedenle BİSSE'nin engelliler için hazırlayacağı özel tasarımlar, bizleri bu yaşadığımız sıkıntılar konusunda rahatlatacak. Tüm engelli arkadaşlarımız BİSSE’nin bu hizmetinden uygun fiyat avantajlarıyla yararlanabilecek.”şeklinde konuştu.

% 50 İNDİRİM KARTI

BİSSE Yönetim Kurulu Başkan Vekili Asiye Kefeli de ‘engelli giyimi’ konusunda bir farkındalık yaratacak bu kampanyayı başlatmış olmaktan ve engellilere özel % 50 indirim kartıyla alışveriş yapmalarında kolaylık sağlayacak olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

“BİSSE olarak biz engelli değil, şık olmak isteyen insanlar görüyoruz. Bu vizyonla hayata geçirdiğimiz projemiz kapsamında, engeli olan insanlara özel ürünler tasarlayıp, çeşitli kolaylıklar sağlayacağız. Bunun maddi imkanlarla ilgisi yok çünkü maddi yeterliliği olan engelli insanlarımız da ihtiyaç duydukları kıyafetleri bulamıyor.”

Engellilerin toplumda ‘zavallı’ olduğuna yönelik algıyı kırmak istediklerini, engellilerin gündelik hayatın içinde var olmaları gerektiğini anlatmayı hedeflediklerini vurgulayan Kefeli,  “Engelli Olmak Şık Olmaya Engel Değil!” projesinin buna önemli katkıda bulanacağının altını çizdi. “Sadece BİSSE değil, tüm markalar bu projeye destek olsun, engelli çocuklar, kadınlar, yaşlılar için kıyafetler üretsin istiyoruz” diyen Kefeli şöyle devam etti:

“BİSSE olarak biz TOFD ile başlattığımız proje kapsamında ilk olarak engellilerin mağazamıza ilettiği özel ihtiyaçları göz önünde bulundurarak özel tasarım pantolonlar ürettik. Özellikle tekerlekli sandalyeden yatağa geçerken , seyahat esnasında bir yerden başka bir yere transfer edilirken zorluk yaşadıklarını belirten engelliler için beli yüksek ve fermuarı uzun pantolonları üç ayrı bedende hizmetlerine sunduk. Engelli vatandaşlarımızdan gelecek talep ve yönlendirme doğrultusunda, bu modellerimizi daha da çeşitlendirip, özel dikim gömlekler ve pantolonlar yapacağız.”

Engellilere özel indirimlerden faydalanabilmeleri için BİSSE Card tanımladıklarını da belirten Kefeli, “İleride yeni tasarımlarımızla tüm engellilerimizin şık olma hakkını savunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.