02 Cmt

Yenilenen Yüzüyle Cafe Ofedya Yeşilköy’de Açıldı

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin (TOFD) Yeşilköy Sahil’de bulunan Ofedya Cafe yenilenen yüzüyle hizmete açıldı.  

Kafenin açılışına Bakırköy Kaymakamı Adem Öztürk, geçmiş dönem Bakırköy Belediyesi Meclis Üyeleri ve RUYİAD Başkanı Cavit Ganiç, Ferzan Özer, Avcılar Belediyesi Meclis Üyesi Ali Türkoğlu, Bakırköy Mahalle Muhtarları, TOFD üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Ofedya Cafe’nin açılışında konuşan TOFD Genel Başkanı Ramazan Baş, “TOFD’nin ilk olarak 1998 yılında Yeşilköy’de kurulduğunu belirterek, “Uzun süredir emek verdiğimiz kafenin açılışını yapmanın heyecanını yaşıyorum. Buradan elde edilecek gelir, Beylikdüzü – Gürpınar’da bulunan ve kimsesi olmayan, bakıma muhtaç engelli vatandaşlarımızın ücretsiz yararlandığı TOFD Hüsnü Ayık Bakım Merkezi’ne kaynak sağlayacaktır.

Bu yerin bize tahsisi 1998 yılında dönemin Belediye Başkanı Ahmet Bahadırlı tarafından sağlanmıştı. Ona ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çok değerli bağışçılarımız, destekleyicilerimiz de bugün aramızdalar. Onlara da şükranlarımı sunuyorum. Bugün açılış ile beraber aynı zamanda bir iftar programı da düzenledik ve kafemizin ilk konukları da sizlersiniz. Umarım kafemizin hizmetlerinden memnun kalırsınız.” dedi.

Baş’ın açılış konuşmasının ardından Bakırköy Kaymakamı Adem Öztürk Ofedya Cafe’nin TOFD’ye ve Bakırköy’e hayırlı olmasını dileyerek başladığı konuşmasına, “TOFD çalışmalarıyla her zaman takdir edilen, binlerce insanın hayata tutunmasını sağlayan bir dernek. Bugün açılışını yaptığımız bu kafede, engellilere hizmet edecek. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ve TOFD’nin başarılı çalışmalarının devamını diliyorum. “ diye konuştu.

Kaymakam Öztürk’ün konuşmasının ardından söz alan RUYİAD Başkanı Cavit Ganiç, Ferzan Özer, Hilmi Nakipoğlu ve Yeşilköy Mahalle Muhtarı Bülent Yurtsever söz alarak açılışın Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği için hayırlı olsun temennisinde bulundular.

Açılışın ardından verilen iftar yemeği sonrasında sahne alan görme engelli Kerim-Selim Altınok kardeşler açılışa özel mini bir konser verdiler.