09 Cum

Zumbala Fitness

Tüm dünyayı kasıp kavuran Zumba Fitness çılgınlığı Omurilik Felçlileri Gençlik ve Spor Kulübü Derneği organizasyonuyla 10 Mayıs’ta Ataköy Ahmet Cömert Spor Salonu’nda !!!

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği,  10 – 16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında yaptığı etkinliklere bir yenisini daha ekleyerek, sizleri Zumbathon’a davet ediyor. Zumba Fitness Eğitmenlerinin katkılarıyla düzenlenen etkinlik, 10 Mayıs Cumartesi günü Ahmet Cömert Spor Salonu’nda yapılacaktır. Saat 18.00’de başlayacak etkinliğin biletlerini,  0212 661 1 661 numaralı telefondan ya da etkinlik günü Ahmet Cömert Spor Salonu gişelerinden temin edebilirsiniz.

 

Zumba ve Zumbathon Nedir?

Shakira’nin koreografi Beto Perez’in geliştirdiği Zumba ®; milyonlarca insan tarafından yapılan eğlenceli ve kolay bir fitness  - dans programıdır. Farklı türde kıpır kıpır müzikler eşliğinde yapılan Zumba, takip etmesi kolay dans adımları kullanılarak yapılmaktadır. Kalorileri yakarken, bir yandan kaslarınızı çalıştıracaksınız, bir yandan da vücudunuzu esneteceksiniz ve ilham verici dans figürleri ile hayatınıza yeni bir renk katacaksınız.

Zumbathon®ise Zumba Fitness eğitmenleri ve öğrencilerinin, zumba'yı sosyal
sorumluluk anlayışları ile birleştirmeleriyle doğmuş bir kavram.  Zumba etkinliği, Zumba Fitness tarafından Omurilik Felçlileri Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’ne destek olmak üzere gerçekleştirilecektir.

Bu etkinlikten elde edilen gelir, omurilik felçlilerinin rehabilitasyon ve performans sporlarına katılabilmelerinin desteklenmesi için değerlendirilecektir.

LCV: M. Güral TEKE                                        gural.teke@tofd.org.tr                        0532 610 62 33