Hüsnü Ayık Bakım Merkezi

Bakım Merkezi

Bakım Merkezi’miz Hakkında

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği; ağır bakıma muhtaç, ekonomik ve sosyal yoksunluk içinde olan omurilik felçlilerine ücretsiz hizmet sunmak üzere 2009 yılında İstanbul Beylikdüzü-Gürpınar’da 24 yatak kapasiteli 16 kişilik profesyonel kadronun yer aldığı ve duyarlı iş adamı merhum Hüsnü Ayık’ın büyük destekleri ile tamamladığı Bakım Merkezi Projesini hayata geçirmiştir. T.O.F.D. Hüsnü Ayık Bakım Merkezi’nden; 18 yaşını doldurmuş, bakımını üstlenecek kimsesi olmayan, ekonomik ve sosyal yoksunluk içinde olan omurilik felçlileri yararlanmaktadır.

Modern Mimari, İnsanca Yaşam:

Ülkemizde geliştirilmesi gereken en önemli hizmetlerden birisini sunan Hüsnü Ayık Bakım Merkezi, konusunda uzman sağlık çalışanlarıyla birlikte ekip anlayışı içerisinde son derece özverili bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir. Bakım merkezine kabul edilen omurilik felçli bireyler kaldıkları süre boyunca aynı zamanda üreterek de sosyal yaşamın içinde olma fırsatı yakalamaktadırlar. Bakım merkezi, engelli kişilerin de aktif katılımı ile oluşturulacak olan yönetim modeli ile hizmet sunmayı hedeflemektedir.

Merkezimizdeki Meslek Geliştirme ve Hobi Faaliyetleri

Bakım merkezimizin bünyesinde yürütülen faaliyetlerden bazıları şunlardır;

  • Takı tasarım ve el becerilerini geliştirecek kurslar
  • Tekstil ve nakışSeracılık, tohumdan fide üretimi ve çiçek yetiştirme
  • Kişisel gelişim seminerleri
  • Sportif faaliyetler
  • Sanatsal etkinlikler

Bakım Merkezimizde yapılan çalışmalar.

Fizyoterapi

Fizik tedavi egzersizleri, omurilik felçli bireylerin karşılaştıkları sağlık risklerini önlemedeki en önemli unsurlardan birisidir. Merkezimiz omurilik felçli kişilerin fizik tedavilerinin, bünyesinde bulunduran fizyoterapistler vasıtasıyla düzenli olarak yapılmasını sağlamaktadır.

Rehabilitasyon

Ayrıca merkezimizde ikamet eden omurilik felçli bireylere uzman hemşireler, doktorlar ve terapistler tarafından eğitimler verilmektedir. Omurilik felçli kişilerin bağımsız olarak yaşantılarını devam ettirebilmeleri hayati önem taşımaktadır ve merkezimizde bu edinimin kazanılmasına yönelik bir çok çalışma uzman kadromuz tarafından yütürülmektedir.

Bakım merkezimiz için sizin de yapabileceğiniz şeyler var

Hüsnü Ayık Özel Rehabilitasyon Merkezimiz, tüm masrafları Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğimiz tarafından karşılanarak faaliyetine devam etmektedir. Bakım merkezimize nakdi bağışta bulunarak, bakım onarım, yakıt, personel maaşları, tıbbi malzeme destekleri gibi konularda destek olabilirsiniz.

Hayatı birlikte paylaşmak için destekçimiz olarak marka bilinirliğinize katkıda bulunabilir, sosyal sorumluluk görevinizi yerine getirebilir ve destek bedelinizi verginizden düşebilirsiniz.

Adres    : Dereağzı Mah. Hasan Tahsin Cad. No:147 Gürpınar Büyükçekmece İstanbul
Telefon : 0212 880 95 05

 

 
Tanıtım Dosyası Kalite Politikası Organizasyon Şeması