Plastik Kapak Toplayarak Özgürce Hareket Etmelerini Sağla

Basın Toplantısı

MUTLULUĞA ÇEVİR

KAPAK OLSUN !
NOT: KAMPANYAMIZ SÜRESİZDİR

Ortopedik engelli bireyin tek başına hareket etmesini, özgürce gezmesini, alışveriş yapabilmesini ve yaşadığı dünyayı keşfetmesini sağlayabilirsiniz.
İçtiğiniz su şişesinin ya da damacananın, zeytinyağınızın, meşrubatınızın kapağını atmak yerine biriktirirseniz sizler de engelli vatandaşlarımızın hayatlarına özgürce devam etmelerine yardımcı olabilirsiniz.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin 2011 yılından itibaren başarı ile yürüttüğü plastik kapak kampanyası dâhilinde derneğe başvuruda bulunan Türkiye’nin 81 ilindeki ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara 495 adet medikal malzeme dağıtımı yapılmış ancak; Ege Üniversitesi Rektörlüğü’nün 2013 yılında yaptığı açıklama neticesinde kamuoyunda kampanyanın bittiği algısı oluşmuştur.


Başarıyla yürütülen plastik kapak kampanyası “HİÇ BİTMEDİ” ve bu kampanyaya destek olarak ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara tekerlekli sandalyelerin yanı sıra bası yaralarına (bası yarası nedir?) engel olabilmek için yara minderleri de teslim edilmektedir.
Her gün Türkiye çapında belki de tonlarcası çöpe atılıp kaybolup giden plastik kapakların geri dönüştürülmesi için yapmanız gereken, üzerinde TOFD logosu bulunan kutulara kapakları bırakmak. 

İçtiğiniz su şişesinin ya da damacananın, zeytinyağınızın, meşrubatınızın kapağını atmak yerine biriktirirseniz sizler de engelli vatandaşlarımızın özgür kalmasına  yardımcı olabilirsiniz.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği olarak yürüttüğümüz bu kampanyada toplanan kapakların geri dönüşümü sayesinde elde edilecek gelirin tamamı; şu anda akülü ve manuel tekerlekli sandalyesine kavuşmayı bekleyen binlerce kişiyi hayatla buluşturacak.

PLASTİK KAPAKLARI ATMAYIN BİRİKTİRİN
Bİ KAPAK Bİ KAPAK DAHA BİRİKSİN, OMURİLİK FELÇLİLERİ İÇİN AKÜLÜ SANDALYE OLSUN
BU DA HAYATIN BÜTÜN ENGELLERİNE KAPAK OLSUN

  • Her "RENK" ve boyuttaki tüm plastik kapaklar kampanyaya dahildir.
  • Topladığınız kapakları Ataköy'deki merkezimize getirebilir yada kargo yoluyla bize iletebilrisiniz.
  • 400 KG Standart manuel sandalye, 4 TON Akülü sandalyeye denk gelmektedir.
  • Elde edilen gelir kampanya hesabı aracılı ile teslim alınarak akülü ve manuel sandalye satın alımları gerçekleşir.
  • Sandalye teslimleri TOFD tarafından belirlenen kriterler ve evrakların teslimi ile yapılır.

Kapaklar nasıl sandalyeye dönüşüyor?

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne ulaşan kapaklar önce tartılır ardından gönderen kişinin iletişim bilgileri ile kayıt altına alınır. Daha sonra içindeki yabancı maddelerden ayrıştırılan kapaklar anlaşmalı geri dönüşüm firmasına tekrar tartılarak ve faturalandırılarak teslim edilir. Elde edilen gelir, kampanya hesabı aracılığı ile teslim alınarak ihtiyaç sahiplerinin akülü ve manuel sandalye satın alımları gerçekleştirilir. Sandalye teslimleri TOFD tarafından belirlenen kriterler ve evrakların teslimi ile yapılır.

PLASTİK KAPAK KAMPANYAMIZ İLE İLGİLİ TÜM SORULARINIZ İÇİN +9(537) 655 5282 NUMARASI İLE İRTİBATA GEÇEBİLİRSİNİZ.